iPhone 5 ekziston si një prototip?

Lajme - Autori Dardan Postuar me: 13.11.2011 - 12:30 pm | 2 Comments

Pas lansimit të iPhone 4S, shumë njerëz janë zhgënjyer kur zbuluan se ky version erdhi me të njëjtin dizajn si versioni paraprak iPhone 4. Sidomos pas rrjedhjes së lajmeve, raporteve, artikujve, madje në shumë raste edhe fotografi, të cilat treguan formën dhe dizajnin e iPhone 5. Njerëzit pyesin, çfarë ndodhi me atë iPhone?

Sipas raporteve të fundit të postuara nëpër faqe të ndryshme të internetit, nëse ja vlen të ju besohet, iPhone 5 ka ekzistuar dhe ende ekziston si një prototip, por lansimi i tij u anulua për shkak të lirimit të iPhone 4S. Se pse nuk u lirua edhe iPhone 5, kishte thashetheme se Steve Jobs nuk ishte i kënaqur më idenë e telefonit që ka një ekran të madh “sepse nuk i përshtatet iPhohe,” thuhet në disa raporte.

Nëse janë të vërteta këto, atëherë do të thotë se Apple nuk do të nxjerrë një iPhone më ekran të madh?

Shokë dhe shoqe të nderuara ne vetëm duhet të presim deri vitin e ardhshëm për të parë fatin e iPhone, a do të dalë apo jo iPhone 5, na mbetet vetëm të presim./itshqipPublikuar nga


Dardani është autor në itshqip.com, i cili kohën e lirë e shfrytëzon për të shkruar, është student dhe është i apasionuar pas Teknologjisë dhe Informatikës. Ndiqe Dardanin në: Blog | Twitter | Facebook | Google+


Displaying 2 Comments

  1. XxCrazyn3ssxX says:

    Shisni shpin ene blejeni :PPP hahahha

  2. [...] re nga kompania Apple po dalin të vërteta. Gjithashtu në një postim tonin thuhej se ekzistonte prototipi i iPhone 5, prandaj ka mundësi që ai të shfaqet në mars të vitit [...]

Shkruaj nje koment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Behu pjesë i komunitetit me të madh shqiptar për Informatik, vizitoForumin
Read previous post:
ios501-ota1
Apple përditëson iOS 5 për të rregulluar problemet e baterisë

Përditësimi i sistemit operativ iOS 5 u bë gjatë natës dhe Apple tha se janë gjetur disa vrima që kanë...

Close