LAJME

Facebook, Google, Microsoft bashkojnë forcat për parandalimin e ndonjë Heartbleed tjetër

Facebook, Google, Microsoft bashkojnë forcat për ndalimin e ndonjë Heartbleed-i tjetër

Kompanitë më të mëdha në botë rreth teknologjisë kanë pranuar të dhurojnë miliona dollarë për. 

Facebook blen aplikacionin Moves

Facebook blen aplikacionin Moves

Kompania mbrapa aplikacionit të famshëm për fitnes, Moves njoftoi zyrtarisht se është blerë nga rrjeti social Facebook. Detajet financiare të transaksionit. 

...

WhatsApp arrin 500 milionë përdorues

WhatsApp arrin 500 milionë përdorues

Shërbimi i famshëm për dërgimin e mesazheve, WhatsApp, ka arritur 500 milionë përdorues, numër i cili nuk paraqet të gjithë përdoruesit e këtij shërbimi. 

...
SOFTWARE

Start Menu do të kthehet tek Windows 8.1 në Gusht

Start Menu do të kthehet tek Windows 8.1 në Gusht

Pas lëshimit të përditësimit të parë të Windows 8.1 gjatë fillimit të këtij muaji, Microsoft është. 

Viber sjell dizajn të ri në iOS

Viber sjell dizjan të ri në iOS

Versioni i fundit i Viber-it në iOS sjell një dizajn të ngjashëm me pamjen e përgjithshme të iOS 7. Po ashtu, ky version përveq dizajnit sjell një numër. 

...

iOS 7.1.1 vjen me disa përmirësime të vogla

iOS 7.1.1 vjen me disa përmirësime të voglaiOS 7.1.1 vjen me disa përmirësime të vogla

Apple ka lëshuar një përditësimë për iOS duke sjellur versionin iOS 7.1.1, përditësim i cili sjell disa përmirësime të vogla duke rregulluar disa lëshime. 

...
HARDWARE

Samsung Galaxy S5 Crystal Edition vjen në Maj

Samsung Galaxy S5 Crystal Edition vjen në Maj

Samsung dhe ekipi i kompanisë Swarovski kanë vendosur të krijojnë një version tjetër të pajisjes së. 

Toshiba sjell kartat më të shpejta në botë

Toshiba sjell kartat më të shpejta në botë

Kartat microSD të fundit nga kompania Toshiba janë kartat më të shpejta në botë. Versioni me 32GB të microSD kartës arrinë të lexoj deri në 260MB/s dhe. 

...

Telefonat me Project Ara nga Google debutohen në vitin e ardhshëm

Telefonat me Project Ara nga Google debutohen në vitin e ardhshëm

Google ka zbuluar disa detaje të reja rreth planit për Project Ara, projekt i cili ka të bëjë me zhvillimin e një telefoni të mençur me sistem operativ. 

...
WEB

Facebook ka mbi një miliardë përdorues aktiv gjatë muajit

Facebook ka mbi një miliardë përdorues aktiv gjatë muajit

Facebook raporton rezultatet financiare për tremujorin e parë të vitit 2014. Kompania raportoi se kishte. 

Facebook prezanton funksionin “Nearby Friends”

Faceboke prezanton funksionin Nearby Friends

Facebook ka prezantuar një funksion të ri për aplikacionin e saj tek të gjithë përdoruesit e platformave mobile  iOS dhe Android. I quajtur “Nearby. 

...

44% e përdoruesve të Twitter-it nuk kanë bërë asnjë cicërimë

44 e përdoruesve të Twitter-it nuk kanë bërë asnjë cicërimë

Twitter ka njoftuar se ka pasur 241 milionë përdorues aktiv brenda tre muajit të fundit të vitit  2013, por sipas disa raporteve nga Twopcharts, uebfaqe e. 

...
GAMING

Cut the Rope 2 arrin në Android

Cut the Rope 2 arrin në Android

Pas lansimit në muajn Dhjetor në platformën iOS, Cut the Rope 2 përfundimisht tani gjendet edhe në Android. Është. 

Kreatori i Flappy Bird konfirmon kthimin e lojës

Kreatori i Flappy Bird konfimron kthimin e lojës

Kreatori i lojës së famshme Flappy Bird, Dong Nguyen, bëri një polemikë të madhe kur largoj lojën nga App Store dhe Play Store. Por si duket tani Flappy. 

...

Last of Us fitoi pothuajse të gjitha çmimet nga BAFTA

Last of Us fitoi pothuajse të gjitha çmimet nga BAFTA

Akademia britanike BAFTA ndau çmimet pêr video lojrat mê tê mira, kurse fitues mê i madh ishte The Last of US nga kompania Naughty Dog. Lust of Us fitoi çmimin. 

...
MESIME

Perdoreni Google Translate pa internet ne Android

gt

Shumë personave ju duhet Google Translate për të përkthyer ndonjë fjalë apo tekst etj, por sigurisht. 

Informatat themelore për kartat SD

Informatat themelore për kartat SD

Kartat digjitale të sigurta (Secure Digital apo SD) janë aktualisht karta që ofrojnë sasi të ndryshme të akulmulimit në pajisjet tuaja mobile. Ato vijnë. 

...

Mbrojtja e fëmijëve nga qëndrimi i gjate pran kompjuterit

microsoft-logo

Atëherë opsioni family safety mund të themi se është një siguri familjare, pra këtu është qëllimi që ti mbrojmë fëmijët nga qëndrimi i gjatë dhe. 

...
DIZAJN & GRAFIK

Rifresko sfondin e kompjuterit tuaj me 11 foto vere

Rifresko sfondin e kompjuterit1

Vera erdhi, dhe tani është koha që edhe në kompjuterin tuaj të reflektojë kjo frymë e kësaj sezone. Për. 

Wallpapers, Ringtones dhe S-Voice të Samsung Galaxy S4

Galaxy S4 Wallpapers ITshqip.Com

Së fundi janë publikuar Ringtones, Wallpapers HD, dhe S-Vocie të pajisjes së gjeneratës së fundit nga Samsung,  Galaxy S4. Këto mund ti përdorni në pajisjet. 

...

Fotografia më e shikuar në botë!

Bliss-Windows-XP

Ka mendime dhe raporte të ndryshme rreth fotografisë më të shikuar në botë, por sipas disa raporteve të reja online, thuhet se fotografia më e shikuar në. 

...
Behu pjesë i komunitetit me të madh shqiptar për Informatik, vizitoForumin